נשים בקוקפיט: הכנסים עברו לזום/ ק.ר. מעין בכר, ארקיע

ישראל ישראלי

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית סילט אגמטן.

קבוצת הנשים בתעופה של IFALPA, Female Pilot Working Group הייתה מתוכננת להתכנס באמצע חודש מארס באוטווה שבקנדה, וכן בתחילת אוקטובר במקסיקו. כמובן שבשל המגיפה העולמית, שני הכנסים נדחו עד להודעה חדשה, ובמקומם מתקיימות שיחות וידאו בין המשתתפות ועבודה על הנושאים השונים מרחוק. 

קיים קושי רב להתגבר על המרחק הגיאוגרפי והבדלי השעות, אך הנכונות של כל הנשים לקחת חלק בקבוצה ולדאוג לעתיד טוב יותר, יחד עם העובדה שרוב הנשים בקבוצה נמצאות בחל״ת או בתקופה עם מיעוט עבודה, מסייעת לנו מאוד.

הקבוצה פועלת במקביל לכתיבת עבודות, מחקרים והצעות עבודה בנושאים שונים. אחד הנושאים העיקריים איתם אנו מתמודדות הוא תכנון אסטרטגיות לעידוד נשים להצטרף למקצועות התעופה בכלל וטיס בפרט וכן אסטרטגיות לשימור טייסות כעובדות בחברות התעופה השונות לאורך זמן. 

בין הפתרונות עליהם אנו עובדות ניתן למצוא: 

  • התמודדות והצעות לפתרון בעיות הנובעות מהריון, חופשות לידה, הנקה ושינויים הורמונליים, וכן התמודדות עם איזון בין חיי משפחה והמקצוע
  • הקמת תוכניות Mentoring – ליווי טייסות חדשות החל מתקופת הכשרתן בחברת תעופה, תקופות של הכשרה מקצועית (אפגריידינג) וכליווי בכל שינוי מקצועי או אישי בחייהן. תמיכה אישית, נפשית ומקצועית של נשים על ידי נשים.
  • השקעה ב״נראות״- פרסום יוזמות, הגדלת מספר הנשים המופיעות בפרסומי החברות השונות, פרסומים בכתבי עת, אתרים ומדיה אחרת

בנוסף, הקבוצה משוחחת על הקשיים העולים עם המצב החדש בעולם בעקבות מגפת הקורונה, השינויים וההשפעות שתביא איתן ההתמודדות עם המגפה.

שתף את הפוסט

כתיבת תגובה